EAROM

SDA2006-SIE
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

EAROM (Electrically Alterable ROM)
512bit, DIP-18.

1.155 ден
(вклучено ДДВ): 55 ден
На лагер
w

EAROM (Electrically Alterable ROM).
ROM кој може електрички да се брише и репрограмира. Органинизиран како 32 зборови од 16bits.

Карактеристики:

  • Напојување: -30V, +5V
  • Работна температура: (-10-+70)°С
  • Куќиште: DIP-18
Работен напон -30 - 5 V
Куќиште
DIP
Број на пинови
18
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2018 Loging Electronics. All rights reserved.