Транзистори

Производи на страна:
Страна 1 од 72
2SC1583-MIT
Брзо инфо
(0)

2xNPN биполарен транзистор,
50V/50V, 0.1A, 0.1W, 150MHz, SIL-5.

110 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SC3381-TOS
Брзо инфо
(0)

2xNPN биполарен транзистор,
80V, 0.1A, 0.4W, 170MHz, SIL-7.

104 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DTC614T
Брзо инфо
(0)

NPN bipolar digital transistor,

20V, 0.6A, 10K, SOT-323.

25 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
2SJ6920
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен транзистор,
1700V/800V, 20A, 200W, 0.2us, TO-247F.

240 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD2340-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

130V/110V, 6A, 50W, 20MHz, β>5000, TO-247.

393 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MPSA12.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

20V/20V, 1.2A, 0.625W, β>20000, TO-92.

15 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD986-NEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

150V/80V, 1.5A, 10W, 1us, β>2000, TO-126.

* интегрирана диода

47 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BD337.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 6A, 60W, 5us, β>750, SOT-82.

* интегрирана диода

142 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BD879
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/80V, 1A, 9W, 200MHz, β>1000, TO-126.

* интегрирана диода

66 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1632-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

1500V/1500V, 4A, 70W, 2MHz, 0.75us, TO-247F.

* интегрирана диода

295 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1894-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

160V/140V, 7A, 70W, 20MHz, β>2000, TO-247F.

242 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD921-FEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

200V/180V, 5A, 80W, β>700, TO-247.

258 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MJ11032.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 50A, 300W, 4MHz, β>400, TO-3.

* интегрирана диода

499 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1933-RHM
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

80V/80V, 4A, 30W, 40MHz, β>1000, TO-220.

* интегрирана диода

81 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD2386
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

140V/140V, 7A, 70W, 30MHz, β>5000, TO-247.

207 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.