Транзистори

Производи на страна:
Страна 1 од 73
2SC3381-TOS
Брзо инфо
(0)

2xNPN биполарен транзистор,
80V, 0.1A, 0.4W, 170MHz, SIL-7.

104 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SC1583-MIT
Брзо инфо
(0)

2xNPN биполарен транзистор,
50V/50V, 0.1A, 0.1W, 150MHz, SIL-5.

110 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SJ6920
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен транзистор,
1700V/800V, 20A, 200W, 0.2us, TO-247F.

240 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MJ10023
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

600V, 40A, 250W, TO-3.

* интегрирана диода

1.495 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
TIP142.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: TIP142T

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 10A, 125W, 2.5us, β>1000, TO-247.

* интегрирана диода

85 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BU808DFX-ST
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

1400V/700V, 8A, 52W, 0.8us, β>60, TO-247F.

* интегрирана диода

190 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BDX53F.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

160V/160V, 8A, 60W, 20MHz, β>150, TO-220.

* интегрирана диода

222 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1933-RHM
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

80V/80V, 4A, 30W, 40MHz, β>1000, TO-220.

* интегрирана диода

81 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD986-NEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

150V/80V, 1.5A, 10W, 1us, β>2000, TO-126.

* интегрирана диода

47 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
TIP142T.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 10A, 80W, 2.5us, β>1000, TO-220.

* интегрирана диода

135 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MJ11016.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 30A, 200W, 4MHz, β>200, TO-3.

* интегрирана диода

250 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD2340-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

130V/110V, 6A, 50W, 20MHz, β>5000, TO-247.

393 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MJ11032.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 50A, 300W, 4MHz, β>400, TO-3.

* интегрирана диода

499 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1415-TOS
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 7A, 30W, 2.5us, β>2000, TO-220F.

* интегрирана диода

137 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BD337.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 6A, 60W, 5us, β>750, SOT-82.

* интегрирана диода

142 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.