Дарлингтон

Производи на страна:
Страна 1 од 7
BDX33C.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 10A, 70W, 20MHz, β>750, TO-220.

* интегрирана диода

40 ден
Повеќе
На лагер
w
BDX53C.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 8A, 60W, 20MHz, β>750, TO-220.

* интегрирана диода

35 ден
Повеќе
На лагер
w
BU826,
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

800V/375V, 6A, 125W, 1.2us, TO-247.

* интегрирана диода

189 ден
Повеќе
На лагер
w
2SC3259-SHI
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

800V, 3A, 40W, TO-220.

567 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD1508-TOS
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

30V/30V, 1.5A, 10W, 0.3us, β>4000, TO-126ML.

59 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD1843-NEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

60V/60V, 1A, 1W, 1us, β>2000, SC-71.

* интегрирана зенер диода помеѓу C и B.

52 ден
Повеќе
На лагер
w
MJ11016.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

120V/120V, 30A, 200W, 4MHz, β>200, TO-3.

* интегрирана диода

250 ден
Повеќе
На лагер
w
BD679A.
Брзо инфо
(0)
Код: BD679 ROHS

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

80V/80V, 4A, 40W, β>750, TO-126.

* интегрирана диода

25 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD1276-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

60V/60V, 4A, 40W, 20MHz, β>1000, TO-220F.

* интегрирана диода

113 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD2088
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

60V/60V, 2A, 0.9W, 100MHz, β>2000, TO-92L.

* интегрирана зенер диода помеѓу C и B.

89 ден
Повеќе
На лагер
w
BU189
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

330V/150V, 8A, 60W, 0.3us, TO-220.

* интегрирана диода

161 ден
Повеќе
На лагер
w
BD879
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/80V, 1A, 9W, 200MHz, β>1000, TO-126.

* интегрирана диода

66 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD1894-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

160V/140V, 7A, 70W, 20MHz, β>2000, TO-247F.

242 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD921-FEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

200V/180V, 5A, 80W, β>700, TO-247.

258 ден
Повеќе
На лагер
w
2SD1415-TOS
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 7A, 30W, 2.5us, β>2000, TO-220F.

* интегрирана диода

137 ден
Повеќе
На лагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.