Дарлингтон

Производи на страна:
Страна 1 од 7
BD681.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 4A, 40W, 10MHz, β>750, TO-126.

* интегрирана диода

33 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1308-NEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 5A, 30W, 1.2us, β>2000, TO-220F.

* integrated diode

106 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SC982-TOS
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

40V/40V, 0.3A, 0.4W, β>5000, TO-92.

31 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BD679A.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: BD679 ROHS

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

80V/80V, 4A, 40W, β>750, TO-126.

* интегрирана диода

25 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1276-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

60V/60V, 4A, 40W, 20MHz, β>1000, TO-220F.

* интегрирана диода

113 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD2088
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

60V/60V, 2A, 0.9W, 100MHz, β>2000, TO-92L.

* интегрирана зенер диода помеѓу C и B.

89 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BU189
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

330V/150V, 8A, 60W, 0.3us, TO-220.

* интегрирана диода

161 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BD879
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/80V, 1A, 9W, 200MHz, β>1000, TO-126.

* интегрирана диода

66 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD1894-MAT
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

160V/140V, 7A, 70W, 20MHz, β>2000, TO-247F.

242 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SD921-FEC
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

200V/180V, 5A, 80W, β>700, TO-247.

258 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BC517.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

40V/30V, 1A, 0.625W, 200MHz, β>30000, TO-92.

10 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MPSA14.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

30V/30V, 1.2A, 0.625W, β>10000, TO-92.

10 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BDW83C.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 15A, 150W, 1MHz, β>750, TO-247.

95 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BDW93C.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

100V/100V, 12A, 80W, 20MHz, β>750, TO-220.

* интегрирана диода

50 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
BC618.
Брзо инфо
(0)

NPN биполарен дарлингтон транзистор,

80V/55V, 0.5A, 0.625W, 150MHz, β>4000, TO-92.

10 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.