FET

Производи на страна:
Страна 21 од 25
2N7002.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 2N7002K_R1_00001
Н - Канал, Мосфет, 60 V, 0,115 A, 0,2 W, 7,5 Ω, SOT-23, 2N7002.
15 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
RFD16N05LSM
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: RFD16N05SM9A
Н - Канал, Мосфет, 50 V, 16 A, 60 W, 0,047 Ω, TO-252 (DPAK), RFD16N05LSM
184 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
STP16NF06FP-ST
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Мосфет, 60 V, 11 A, 25 W, 0,1 Ω, TO-220F, STP16NF06FP-ST
128 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SK951.
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Мосфет, 800V, 2.5A, 40W, 7Ω, TO-220F, 2SK951
395 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
IRL1004
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Мосфет, 40 V, 130 A, 200 W, 0,0065 Ω, TO-22, IRL1004
225 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
2N3958.
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Фет, 50 V, 50 mA, 0,5 W, TO-18, 2N3958
307 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
J113/F
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Фет, 40 V, 0,05 A, 0,4 W, 100 Ω, TO-92, J113 / F
63 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
J111/F
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Фет, 40V, 0,05A, 0,4W, 30Ω, TO-92, J111 / F
63 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
J112/F
Брзо инфо
(0)
Н - Канал, Фет, 40 V, 0,05 A, 0,4 W, 50 Ω, TO-92, J112 / F
28 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
VP2106N
Брзо инфо
(0)
DMOS P, 60 V, 0.25 A, 1 W, TO-92
44 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ZVP2106A
Брзо инфо
(0)
DMOS P, 60 V, 0.28 A, 0.7 W, TO-92
88 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2N5116.
Брзо инфо
(0)
JFET P, 30 V, 0.025 A, TO-18
232 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
2SJ79-HIT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 2SJ79-HIT
MOSFET P, 200 V, 0.5 A, 30 W, TO-220, Интегрирана Диода
283 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
BS250.
Брзо инфо
(0)
MOSFET P, 24 V, 0.25 A, 0.33 W, SOT-23, SMD
40 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
2SJ162-HIT
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: 2SJ162-HIT
MOSFET P, 160 V, 7 A, 100 W, TO-247, Интегрирана Диода
592 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.