FET

Производи на страна:
Страна 1 од 25
IRF7303
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 5.3A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

147 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7103
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
50V, 3A, 2W, 0.130Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

70 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7311-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
20V, 6.6A, 2W, 0.029Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

74 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7341-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
55V, 4.7A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

114 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
IRF7313-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 6.5A, 2W, 0.029Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

85 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7303-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 5.3A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

169 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7304TRPBF
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
20V, 4.3A, 2W, 0.09Ω, SO-8.
* интегрирана диода

40 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7314-IR
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
20V, 5.3A, 2W, 0.058Ω, SO-8.
* интегрирана диода

92 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7506-IR
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
30V, 1.7A, 1.25W, 0.27Ω, SO-8.
* интегрирана диода

160 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SK1363-TOS
Брзо инфо
(0)

MOSFET N-kanalësh, 900V, 8A, 90W, 1.4Ω, TO-247.

378 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7319-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 6.5A, 0.029Ω. P-ch: 30V, 4.9A, 0.058Ω. 2W, SO-8. * интегрирана диода....
80 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FDD8424H
Брзо инфо
(0)

N+P-канален PowerTrench MOSFET,
N-ch: 40V, 20A, 0.024Ω.
P-ch: 40V, 20A, 0.054Ω.
3.1W, TO-252.

* интегрирана диода.

65 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
IRF7389-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 7.3A, 0.029Ω. P-ch: 30V, 5.3A, 0.058Ω. 2.5W, SO-8. * интегрирана диода....
70 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7307-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 20V, 5.7A, 0.050Ω. P-ch: 20V, 4.7A, 0.090Ω. 2W, SO-8. * интегрирана диода....
135 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7309-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 4.7A, 0.050Ω. P-ch: 30V, 3.5A, 0.100Ω. 1.4W, SO-8. * интегрирана диода....
112 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.