N-FET

Производи на страна:
Страна 5 од 21
IRF7470-IR
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET® Power MOSFET,
40V, 10A, 2.5W, 0.013Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

150 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRFP3710
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET Power MOSFET,
100V, 57A, 200W, 0.025Ω, TO-247.

* интегрирана диода

129 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IXFH 26N50
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: IXFH26N50

N-канален Power MOSFET,
500V, 26A, 300W, 0.2Ω, trr=200ns, TO-247.

* интегрирана диода

495 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRL3103PBF
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET Power MOSFET,
30V, 64A, 94W, 0.012Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

​Logic Level

194 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
VND14NV04-E
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
55V, 7A, 74W, 0.035Ω, TO-252.

* интегрирана диода

175 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRFP22N50APBF
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
500V, 22A, 277W, 0.23Ω, TO-247.

* интегрирана диода

295 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
VNP20N07
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
70V, 2A, 83W, TO-220.

* интегрирана диода

196 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FQPF3N60
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
600V, 2A, 34W, 3.6Ω, TO-220F.

* интегрирана диода.

165 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRFS4410ZPBF
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET® Power MOSFET,
100V, 97A, 230W, 0.009Ω, TO-263(D2PAK).

* интегрирана диода.

222 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
VNP35N07-E
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
80V, 18A, 125W, 0.028Ω, TO-220.

* интегрирана диода.

585 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
AUIRFR3504Z
Брзо инфо
(0)

N-канален HEXFET® Power MOSFET,
40V, 42A, 90W, 0.08Ω, TO-252(DPAK).

* интегрирана диода.

149 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
STD30NF03LT4
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
30V, 30A, 50W, 0.02Ω, TO-252 (DPAK).

* интегрирана диода.

190 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SK727-FEC
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
900V, 5A, 125W, 2.5Ω, TO-247.

* интегрирана диода

496 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
BF991.
Брзо инфо
(0)

N-канален VHF Dual Gate MOSFET,
20V, 0.020A, 0.2W, SMD 4p.

84 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SK557,
Брзо инфо
(0)

N-канален Power MOSFET,
500V, 12A, 100W, 0.6Ω, TO-247.

* интегрирана диода

307 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.