N-канален FET

U440.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

2хN-канален FET транзистор,
25V, 50mA, 0.5W, TO-71.

487 ден
(вклучено ДДВ): 74,29 ден
На лагер
w

Транзистор со ефект на поле (Field-Effect Transistor - FET) претставува тип на транзистор кој користи електрично поле за да ја контролира проводноста на каналот на еден тип од носителите на полнеж во полупроводнички материјал. FET-овите се униполарни транзистори затоа што тие функционираат со само еден тип на носители на електрицитет.

Тип
2xN-channel MOSFET
Напон Дрејн - Сорс (Vdss) 25 V
Kуќиште
TO-71

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.