N-FET

Производи на страна:
Страна 1 од 20
IRF7303
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 5.3A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

147 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7313-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 6.5A, 2W, 0.029Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

85 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7341-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
55V, 4.7A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

114 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7311-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
20V, 6.6A, 2W, 0.029Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

74 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7103
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
50V, 3A, 2W, 0.130Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

70 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7303-IR
Брзо инфо
(0)

2xN-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 5.3A, 2W, 0.050Ω, SO-8.

* интегрирана диода.

169 ден
Повеќе
На лагер
w
2SK1363-TOS
Брзо инфо
(0)

MOSFET N-kanalësh, 900V, 8A, 90W, 1.4Ω, TO-247.

378 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7319-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 6.5A, 0.029Ω. P-ch: 30V, 4.9A, 0.058Ω. 2W, SO-8. * интегрирана диода....
80 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7309-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 4.7A, 0.050Ω. P-ch: 30V, 3.5A, 0.100Ω. 1.4W, SO-8. * интегрирана диода....
112 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7389-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 30V, 7.3A, 0.029Ω. P-ch: 30V, 5.3A, 0.058Ω. 2.5W, SO-8. * интегрирана диода....
70 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
FDS8958A_F085
Брзо инфо
(0)

N+P-канален HEXFET® Power MOSFET,
N-ch: 30V, 7A, 0.040Ω.
P-ch: 30V, 5A, 0.080Ω.
2W, SO-8.

* интегрирана диода.

185 ден
Повеќе
На лагер
w
IRF7307-IR
Брзо инфо
(0)
N+P-канален HEXFET® Power MOSFET, N-ch: 20V, 5.7A, 0.050Ω. P-ch: 20V, 4.7A, 0.090Ω. 2W, SO-8. * интегрирана диода....
135 ден
Повеќе
На лагер
w
FDD8424H
Брзо инфо
(0)

N+P-канален PowerTrench MOSFET,
N-ch: 40V, 20A, 0.024Ω.
P-ch: 40V, 20A, 0.054Ω.
3.1W, TO-252.

* интегрирана диода.

59 ден
Повеќе
На лагер
w
J113/F
Брзо инфо
(0)

N-канален FET,
40V, 0.05A, 0.4W, 100Ω, TO-92.

63 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
J111/F
Брзо инфо
(0)

N-канален FET,
40V, 0.05A, 0.4W, 30Ω, TO-92.

63 ден
Повеќе
На лагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.