P-FET

Производи на страна:
Страна 1 од 4
IRF7304TRPBF
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
20V, 4.3A, 2W, 0.09Ω, SO-8.
* интегрирана диода

40 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7506-IR
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
30V, 1.7A, 1.25W, 0.27Ω, SO-8.
* интегрирана диода

160 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7314-IR
Брзо инфо
(0)

2xP-канален Power MOSFET,
20V, 5.3A, 2W, 0.058Ω, SO-8.
* интегрирана диода

92 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ZVP2106A
Брзо инфо
(0)

P-канален DMOS,

60V, 0.28A, 0.7W, 5Ω, TO-92.

88 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2N5116.
Брзо инфо
(0)

P-канален JFET,

30V, 0.025A, 150Ω, TO-18.

232 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SJ308
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
250V, 9A, 40W, 0.48Ω, TO-220F.

* интегрирана диода

253 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SJ448
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
250V, 4A, 30W, 2Ω, TO-220F.

* интегрирана диода

189 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
2SJ516
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
250V, 6.5A, 35W, 0.8Ω, TO-220F.

* интегрирана диода

460 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF5305S-IR
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
55V, 31A, 110W, 0.06Ω, TO-263(D2PAK).
* интегрирана диода

100 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7406-IR
Брзо инфо
(0)

P-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 6.7A, 2.5W, 0.045Ω, SO-8.
* интегрирана диода.

105 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
IRF7416-IR
Брзо инфо
(0)

P-канален HEXFET® Power MOSFET,
30V, 10A, 2.5W, 0.020Ω, SO-8.
* интегрирана диода.

70 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DMG2307L
Брзо инфо
(0)

P-канален MOSFET,
30V, 3.8A, 1.36W, 0.09Ω, SOT-23.
* интегрирана диода

30 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SI4483
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
30V, 19.2A, 5.9W, 0.0127Ω, SOIC-8p.

185 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
FDD5614P
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
60V, 15A, 42W, 0.1Ω, TO-252(DPAK).

166 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PMV65XP
Брзо инфо
(0)

P-канален Power MOSFET,
20V, 2.8A, 480mW, 0,058Ω, SOT-23.

12 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.