Диак

DB3.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: DB3

Диак 28-36V, 2A, DO-35.

 

8 ден
(вклучено ДДВ): 1,22 ден
На лагер
w

Диак или "диода за наизменична струја", е диода која проведува струја откако напонот на пробив VBO ќе ја достигне неговата номинална вредност. Диакот останува во состојба на проведување се додека струјата низ него не падне под вредноста карактеристична за него, таканаречена струја на држење IH. Кога ќе падне под таа вредност диакот се враќа повторно во непроводна состојба. Овие својства се бидирекционални, што значи дека се исти во двете насоки на проведување.

Напон на пробив 28 - 36 V
Максимална Струја 2 A
Куќиште
DO-35
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.