Сензори

Производи на страна:
Страна 2 од 7
LM35DZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM35DZ/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(0 - 100)°C, ±0.5°C, TO-92.

115 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS1820
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-56

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

395 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS18B20U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20U+T&R

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, SMD-8.

351 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS18B20
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20+

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

295 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
UZZ1110
Брзо инфо
(0)

Држач за огледало за ретро-рефлексивни сензори.

329 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
UZZ1100
Брзо инфо
(0)

Држач за огледало за ретро-рефлексивни сензори.

493 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
E2E-X11D218-T 2M
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 11mm, NC 

4.313 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
E2E-X20D130-T 2M
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 20mm, NO 

4.929 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
E2E-X20D230-T 2M
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 20mm, NC 

4.929 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
E2E-X6MD18-T 2M
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 6mm, NO 

4.929 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
IFM NG5002
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 5mm, NC.

3.250 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
E2E-X10MD112-T 2
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 10mm, NO 

4.313 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
BES M18MI-PSC80
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор,

8mm, PNP.

4.999 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
E2B-M12KS04-WP-B
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор, 4mm, PNP, NO.

1.550 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
BES M18MI-PSC80B
Брзо инфо
(0)

Индуктивен сензор,

8mm, PNP.

0 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.