Сензори

Производи на страна:
Страна 1 од 8
SS460S
Брзо инфо
(0)

Биполарен Hall-ефект сензор,

(3-24)V-DC, TO-92.

185 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP31236-VIS
Брзо инфо
(0)

IR приемник 36KHz.

95 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
TSOP31230-VIS
Брзо инфо
(0)

IR приемник 30KHz.

149 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP34838-VIS
Брзо инфо
(0)

IR приемник 38KHz.

95 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP34836.
Брзо инфо
(0)

IR приемник 36KHz.

99 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP1730TB1
Брзо инфо
(0)

IR приемник 30KHz.

232 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP31238-VIS
Брзо инфо
(0)

IR приемник 38KHz.

95 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
TSOP1756-TFK
Брзо инфо
(0)

IR приемник 56KHz.

118 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
OPTR.CSL LTSF
Брзо инфо
(0)
IR термометар со високи перформанси, двоен ласер за означување на мерната точка, метално куќиште од не'рѓосувачки челик (M48x1.5), аналоген излез 4-20mA, алармен излез, ...
35.623 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)

NTC температурна сонда, мерен опсег -40 до 250°С.

1.848 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
PT100
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PT100

Температурно зависен PTC отпорник PT100.

275 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)

PT1000 температурна сонда, мерен опсег -55 до 180°С.

2.156 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LM35CH
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 110)°C, ±0.5°C, TO-46.

865 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM335Z.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM335Z/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 100)°C, ±1°C, TO-92.

95 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
LM35DZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM35DZ/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(0 - 100)°C, ±0.5°C, TO-92.

115 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Raspberry PI 4mk
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.