Температурен

Производи на страна:
Страна 1 од 2
SP-100-10K3435A1
Брзо инфо
(0)

NTC температурна сонда, мерен опсег -40 до 250°С.

1.848 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
PT100
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: PT100

Температурно зависен PTC отпорник PT100.

275 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
SP-100-PT1000A
Брзо инфо
(0)

PT1000 температурна сонда, мерен опсег -55 до 180°С.

2.156 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LM35CH
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 110)°C, ±0.5°C, TO-46.

865 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM335Z.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM335Z/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 100)°C, ±1°C, TO-92.

95 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
LM35CZ-NSC
Брзо инфо
(0)

Прецизен температурен сензор,
(-40 - 110)°C, ±0.5°C, TO-92.

290 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
LM35DZ-NSC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: LM35DZ/NOPB ROHS

Прецизен температурен сензор,
(0 - 100)°C, ±0.5°C, TO-92.

115 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS1820
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-56

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

395 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS18B20
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20+

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, TO-92.

295 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
DS18B20U
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: DS18B20U+T&R

1-Wire Дигитален Термометар,
(-55 - 125)°C, ±0.5°C, SMD-8.

351 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
P14-W
Брзо инфо
(0)

Сензор за влага, 0-100% RH.

1.660 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
HYT 939
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 0-100%.

2.957 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
H25K5A
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 20-90%.

199 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
HIH-4000-004
Брзо инфо
(0)

Сензор за влажност, 0-100%.

1.444 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
EEH210
Брзо инфо
(0)

Дигитален сензор за температура и влажност,
-40 - +125°C, 0-100% RH.

777 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
plavi artikli_mkd_mk_den
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.