DIP Прекинувач

DS-06/HR DSP-6
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

DIP Прекинувач 6p.

17 ден
(вклучено ДДВ): 2,59 ден
На лагер
w

DIP Прекинувач со шест контакти.

DIP Прекинувачот е мануелен електричен прекинувач сместен со другите во групата во стандардно Dual Inline Package(DIP) куќиште. Терминот може да се однесува на секој прекинувач поединечно, или на единицата како целина. Дизајниран е да се користи на печатени кола, заедно со други електронски компоненти и најчесто се користи за да се прилагоди однесувањето на електронскиот уред во конкретни ситуации.

DIP Прекинувачите се алтернатива на џамперите. Нивните главни предности се брзата промена и тоа што не содржат делови кои можат да се изгубат.

 

Карактеристики:

  • Број на полови: 6
  • Максимална струја: 25mA/24V-DC (во работна), 100mA/50V-DC (во стабилна состојба)
  • Отпорност на контакти: 30mΩ
Должина 17,3 mm
Ширина 9,65 mm
Висина 7,49 mm
Растојание меѓу контакти 2,54 mm

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.