BCD Енкодер

ENCOD.BCD-01
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PACER
Код од Произв.: DRG-410ER

BCD Вертикален Енкодер 10 позиции.

215 ден
(вклучено ДДВ): 32,8 ден
На лагер
w

BCD Децимален Вертикален Енкодер со 10 позиции.

 

Карактеристики:

  • Број на позиции: 10
  • Параметри на контактите: 25mA, 24VDC
  • Механички животен век: 2000 чекори по позиција
  • Тип: Вертикалeн со рачка
Димензии 10x10 mm
Број на пинови 5
Растојание меѓу пинови
2.54 mm
Температурен опсег -25 - +70 °C

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.