Прекинувач

TS-111
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Прекинувач, SPDT, 3A, 250 V, Сребрен
159 ден
(вклучено ДДВ): 24,25 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Прекинувач со 3 контакти, 6А.

Преклопува еден контакт, со неутрална позиција, ON-OFF-ON.

 

Карактеристики:

  • Тип на прекинувач: со рачка (Toggle) - ON-OFF-ON
  • Максимални вредности: 3A/125V-AC, 6A/250V-AC
  • Монтажа на шасија, отвор M6 x 0.75mm
  • Максимална дебелина на панелот: (13.0x7.9)m
  • Димензии: (12.9X8,0)mm
  • Висина: 33mm
Максимална Струја 6 A
Димензии 12,2x11.7x8 mm
Број на контакти 1
Висина 8 mm
Тежина 24 g
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.