Прекинувач 3Р

TS-111
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Прекинувач 3Р, 6A (On-Off-On).

159 ден
(вклучено ДДВ): 24,25 ден
на лагер
w

Прекинувач со 3 контакти, 6А.

Преклопува еден контакт, со неутрална позиција, ON-OFF-ON.

 

Карактеристики:

  • Тип на прекинувач: со рачка (Toggle) - ON-OFF-ON
  • Максимални вредности: 3A/125V-AC, 6A/250V-AC
  • Монтажа на шасија, отвор M6 x 0.75mm
  • Максимална дебелина на панелот: (13.0x7.9)m
  • Димензии: (12.9X8,0)mm
  • Висина: 33mm
Максимална Струја 6 A
Димензии 12,9x8 mm
Број на контакти 1
Висина 33 mm
Тежина 24 g
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.