Вртлив Преклопник

DRS 3X4P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: CK1051
Преклопник, Вртлив, 3x4P, 5A, 30°, на Панел
188 ден
(вклучено ДДВ): 28,68 ден
Беспл. Испор.
w

Вртлив Преклопник со три контакти и 4 позиции.

Со граничник за ротацијата.

 

Технички спецификации:

  • Серија: CK
  • Број на позиции: 4
  • Поврзување: со изводи за лемење
  • Монтажа: на печатена плочка
  • Број на полови: 3
  • Напон на контакти: 250VAC/DC
  • Струја на кoнтакти: 150mA
  • Ширина: 27,5mm
  • Агол на индексирање: 30°
Број на контакти 3
Тежина 11 g
Максимален напон 250 V-AC
Дијаметар 27,5 mm
Максимална Струја 0,15 A
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.