Вртлив Преклопник

DRS 4X3P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: CK1032
Преклопник, Вртлив, 4x3P, 5A, 30°, на Панел
188 ден
(вклучено ДДВ): 28,68 ден
Беспл. Испор.
w

Вртлив Преклопник со четири контакти и 3 позиции.

Со посребрени контакти и граничник за ротацијата.

 

Технички спецификации:

  • Карактеристика на контакт: 250V-AC/DC - 150mA
  • Отпорност на контакт : <20mOhm
  • Максимална струја:
  • Го исклучува претходниот пред да го вклучи наредниот контакт 
  • Преклопува 4 контакти во 3 позиции
Број на контакти 4
Максимален напон 250 V-AC
Дијаметар 26,2 mm
Максимална Струја 5 A
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.