Микропрекинувач

TACTSW-906/7.1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
PANASONIC
Прекинувач, Микро, 9.85 x 7.5 mm, 7.1 mm, 90°, DIP, 4P, ON-OFF, 1NO
25 ден
(вклучено ДДВ): 3,81 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Микропрекинувач (такт) за печатена плочка 7.1mm.

 

Карактеристики:

 • Должина: 9.85 mm
 • Ширина: 7.5 mm
 • Висина: 7.1 mm
 • Сила на активирање: 1.6 N
 • Контакт: SPST
 • Монтирање: на плочка: through-hole THT
 • Боја на копчето: Црна
 • Напон: 15VDC
 • Номинална струја: 20mA
 • Тип на прекинувач: моментална функција  (push-on)
   
Број на контакти 1
Број на пинови 2
Тежина 1 g
Димензии 9.85x7.5x7.1 mm
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.