Тастер

RND PB-100R
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
RND

Тастер со светло, 0,4A, 50V-DC, OFF-(ON), IP67

197 ден
(вклучено ДДВ): 30,05 ден
Беспл. Испор.
w

Тастер, нормално отворен 0.4A, 50V-DC.

Преклопува еден контакт (SPST single pole single throw).

 

Карактеристики:

 • Тип на активатор: Округло Копче
 • Функција: OFF-(ON) 
 • Струја на контакти: 100mA, 125mA, 400mA
 • Напона на контакти: 125VAC, 32VAC, 50VDC
 • Отвор за монтирање (дијаметар): 13,6mm
 • Ознака: точка
 • Поврзување: со изводи за лемење
 • Тип монтирање: на панел
 • Материјал: Diallyl Phthalate (DAP), Polyamide (PA 66)
 • Тип на осветлување: LED диода
 • Боја на светло: црвена
 • Работен напон на осветлување: 2V
 • Боја на тастерот: црна
 • Заштита: IP67
Број на контакти 1
Максимална Струја 0,4 A
Напон 125 V-AC
Боја
 црвена
 црна
Димензија на отворот за монтажа 13,6 mm
Тежина 2 g
Висина 22 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.