Метеоролошка станица

BAL-WS100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BALANCE

Метеролошка станица со надворешен соларен сензор.

 

6.990 ден
(вклучено ДДВ): 1.066,27 ден
Беспл. Испор.
w

Метеоролошка станица која овозможува да ги следите внатрешната и надворешната температура, воздушен притисок, фаза на месечината, брзината и правецот на ветерот како и количината на паднат дожд. Има и меморија за минималните и максималните вредности за температурите. Станицата има и дигитален часовник, кој е опремен и со приемник на радио сигнал за точност. Во комплетот има два соларни сензори од кои едниот праќа податоци за брзинатa и насоката на ветерот, за надворешната температура и за влажноста на воздухот, додека другиот праќа податоци за количината на наврнат дожд. Покрај овие функционалности го покажува и топлотниот индекс. Сите овие податоци станицата ги прима и ги прикажува на колор дисплеј.

 

Временска прогноза
Да
Температура
Да
Влажност на воздухот
Да
Воздушен притисок
Да
Сензор за дожд
Да
Брзина на ветер
Да
Фаза на месечина
Да
Надворешен сензор
Да
Приказ на Час / Датум
Да
Радио-контролиран часовник
Да
Тип на напојување
Батерии
Број на батерии 6
Тип на батерии
2x AA
4x AAA
Надворешна боја
 црна
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.