Метеоролошка станица

KN-WS205
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

Метеoролошка станица со безжичен надворешен сензор.

1.170 ден
(вклучено ДДВ): 178,47 ден
Беспл. Испор.
w

Метеоролошка станица со која ги добивате најновите информации за времето. Станицата работи со надворешен безжичен сензор и ги покажува внатрешната и надворешната температура. Исто така е опремена и со хигрометар кој ја мери влажноста на воздухот во просторијата. Метеоролошката снатица уште се карактеризира со календар и часовник со аларм и снуз функција и согласно сите овие карактеристики претставува идеално решение за вашиот дом или канцеларија.

 

Карактеристики:

  • Мерење внатрешна и надворешна температура за целосен преглед
  • Вградениот хигрометар ја мери влажноста на воздухот во просторијата
  • Може да се користи како часовник кој покажува дата и време
  • Часовникот се карактеризира со аларм и снуз функции
Временска прогноза
Да
Температура
Да
Влажност на воздухот
Да
Надворешен сензор
Да
Приказ на Час / Датум
Да
Радио-контролиран часовник
Да
Аларм (Будилник)
Да
Тип на напојување
Батерии
Број на батерии 5
Тип на батерии
AAA
Надворешна боја
 црна
 сива
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.