Метеоролошка станица

BAL-WS105
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
BALANCE

Метереолошка станица со безжичен надворешен сензор.

1.866 ден
(вклучено ДДВ): 284,64 ден
На лагер
w

Оваа луксузна метеоролошка станица ги има сите функции што ви се потребни за да бидете информирани за времето и временската состојба. Со помош на безжичниот надворешен сензор, надворешната температура ја добивате на внатрешната единица. Во прилог на радио-контролираниот часовник, оваа станица исто така покажува влажност на воздухот, дата, временска прогноза и индикација за комфорност.

 

Карактеристики:

  • Радио-контролиран часовник
  • Дата
  • Температура внатршна / надворешна
  • Временска прогноза
  • Тренд на воздушен притисок
  • Безжичен надворешен сензор
Временска прогноза
Да
Температура
Да
Влажност на воздухот
Да
Воздушен притисок
Да
Надворешен сензор
Да
Приказ на Час / Датум
Да
Радио-контролиран часовник
Да
Аларм (Будилник)
Да
Тип на напојување
Батерии
Број на батерии 5
Тип на батерии
AA
AAA
Надворешна боја
 сива
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.