Електролитски Кондензатор

1000/16PHT
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: KRM-016V102MF160-T/A5.0
Електролитски Кондензатор, 100μF, 16V
16 ден
(вклучено ДДВ): 2,44 ден
Беспл. Испор.
w

Алуминиумски електролитски радијален кондензатор.
Електролитски кондензатор е вид на кондензатор кој користи електролит ( јонски спроведлива течност) како една од неговите плочи за да се постигне поголем капацитет на единица волумен.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 1000μF
  • Напон: 16V
Капацитет 1.000 µF
Максимален напон 16 V-DC
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.