Електролитски Кондензатор

10000/63P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: K050631030PM0E050
Електролитски Кондензатор, 10000?F, 63V, Штрафење
927 ден
(вклучено ДДВ): 141,41 ден
Беспл. Испор.
w

Алуминиумски електролитски радијален кондензатор.
Електролитски кондензатор е вид на кондензатор кој користи електролит ( јонски спроведлива течност) како една од неговите плочи за да се постигне поголем капацитет на единица волумен.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 10000μF
  • Напон: 63V
Капацитет 10.000 µF
Максимален напон 63 V-DC
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.