Кондензатор

2200/63P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: KR1-063V222MJ350 ROHS

Електролитски кондензатор 2200uF, 63V.

99 ден
(вклучено ДДВ): 15,1 ден
На лагер
w

Алуминиумски електролитски радијален кондензатор.
Електролитски кондензатор е вид на кондензатор кој користи електролит ( јонски спроведлива течност) како една од неговите плочи за да се постигне поголем капацитет на единица волумен.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 2200μF
  • Напон: 63V
Капацитет 2.200 µF
Максимален напон 63 V-DC

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.