Кондензатор

6800/50P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Електролитски кондензатор 6800uF, 50V.

249 ден
(вклучено ДДВ): 37,98 ден
На лагер
w

Алуминиумски електролитски радијален кондензатор.
Електролитски кондензатор е вид на кондензатор кој користи електролит ( јонски спроведлива течност) како една од неговите плочи за да се постигне поголем капацитет на единица волумен.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 6800μF
  • Напон: 50V
Капацитет 6.800 µF
Максимален напон 50 V-DC

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.