Кондензатор

C15K 630FKP1
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

FKP блок кондензатор 15nF.

20 ден
(вклучено ДДВ): 3,05 ден
На лагер
w

FKP Kондензатор вметнат во пластична кутија затворена со епоксидна смола. Погодни се за филтрирачки и тајминг кола со апликации во телекомуникациите, обработка на податоци, индустриски инструменти и автоматски системи за контрола.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 15nF
  • Напон: 630V
Капацитет 15 nF
Максимален напон 630 V-DC
Растојание меѓу контакти 15 mm

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.