Кондензатор

CCH 56P
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Керамички кондензатор 56pF.

8 ден
(вклучено ДДВ): 1,22 ден
На лагер
w

Повеќеслоен керамички кондензатор кој нуди ненадминлива волуметриска ефикасност за достигнување на големи капацитети спакувани во мали димензии, кои покажуваат одлични карактеристики при високи фреквенции.

 

Карактеристики:

  • Капацитет: 56pF
  • Напон: 500V
Капацитет 56 pF
Максимален напон 500 V-DC

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.