3-системска свртница

VS-HW3/80NG/8
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
VISATON
Код од Произв.: 5406

3-системска свртница 8Ω, 100W.

1.418 ден
(вклучено ДДВ): 216,31 ден
На лагер
w

Свртница изработена од високо квалитетни бакарни намотки, блок кондензатори и електролитски кондензатори со ниско ниво на загуба поставени на епоксидна плочка. Овозможува високо ниво на функционалност.

Карактеристики:

  • Импеданса: 8Ω
  • Номинална моќност: 100W
  • Максимална моќност: 160W
  • Фреквенција: 1600/6000Hz
  • Димензии: (100x150)mm
Отпорност 8 Ω
Номинална RMS моќност 100 W
Максимална RMS моќност 160 W
Работна фреквенција
1600Hz
6000Hz
Димензии 100x150 mm
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.