4K Android streaming box

KN-4KASB
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
KÖNIG

4K Android streaming box со пре-инсталирани Netflix, Facebook, YouTube, Skype и Google Play Store.

7.699 ден
(вклучено ДДВ): 1.174,42 ден
Беспл. Испор.
w

Поврзете го овој 4K Android streaming box на телевизорот и гледајте филмови, ажурирајте го Вашиот Facebook, прелистувајте слики или планирајте вечер за играње со пријателите и се тоа на Вашиот телевизор. Така овој супер сестран streaming box го претвара секој телевизор во мултифункционален паметен телевизор. 

Без скапи претплати, овој streaming box кој користи Android платформа работи со извори од целиот свет и ви овозможува да гледате разни телевизиски канали, филмови и спортски настани. KN-4KASB доаѓа со пре-инсталирани апликации како Netflix, Facebook, YouTube и Skype, како и пристап до други апликации благодарение на Google Play store.

 

Карактеристики:

 • Опремен со Amlogic S812 Quad Core процесор, Octo Core Mali 450 GPU, 2GB DDR меморија, 16GB eMMC внатрешна меморија, dual band 2.4 GHz и 5 GHz моќен Wi-Fi преку внатрешна 5 dB антена.
 • Жичана интернет конекција преку Ethernet 10/100 Mbps порт
 • HDMI кабел вклучен за поврзување на монитор или телевизор на HDMI порта
 • Три USB 2.0 порти за поврзување на надворешни дискови, флеш мемории, глувчиња, тастатури или други USB уреди
 • Задна страна: оптика, TF/микроSD слот за картички и ON/OFF копче за комплетно исклучување
 • Поддржани видео формати H.265/HEVC, Full HD 1080p, Full 3D и 4K Ultra HD
 • Комплетно алуминиумско куќиште кое овозможува природно ладење
 • 4K HD Amlogic хардверско засилување, подржува 720p, 1080p и 4K2K видео
 • Поддршка за Skype, Facebook, Twitter, MSN и QQ
 • Моќен двоен опсег 2.4/5.0 GHz
 • Wi-Fi антена која го подобрува опсегот и сигналот за побрзо сурфање и гледање филмови
 • Fly mouse вклучен за играње игри и контрола на Android box
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.