Bluetooth аудио приемник

TPL-HA100
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
TP-LINK
Код од Произв.: HA100

Bluetooth аудио приемник со 3.5mm конекција и NFC.

2.612 ден
(вклучено ДДВ): 398,44 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Bluetooth аудио приемник за HiFi и звучнички системи. Со овој уред можете музиката од таблетот или паметниот телефон да ја пренесете до вашите звучници во дневната соба на многу едноставен начин. Со само неколку прилагодувања, овој мал уред се поврзува со 3.5mm конектор или два стерео пинови на таблет или паметен телефон. Така ќе можете да бирате песни и да го регулирате звукот на растојание од 20 метри. Моќниот звук од вашиот стерео систем е повторно тука, но овoј пат поедноставно од кога и да било!

 

Карактеристики:

  • Bluetooth V. 4.1, 20m
  • Bluetooth стерео профил: A2DP
  • Фреквенција: 2.4 GHz
  • 3.5mm стерео аудио конекција
Конекција
3.5mm
Bluetooth
Bluetooth верзија
v4.1
Работен опсег
20 m
Работна фреквенција 2,4 GHz
Излезен напон 5 V-DC
Дополнителна Опрема

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.