Bluetooth аудио предавател

NE-ATRA10
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis

Bluetooth аудио предавател со 3.5mm конекција.

2.650 ден
(вклучено ДДВ): 404,24 ден
На лагер
w

Аудио предавател за безжично стримување музика од аудио или видео систем на Bluetooth слушалки. Трансмитерот е опремен со aptX чип кој гарантира супериорен квалитет. Исто така има дополнителен 3.5mm излез за поврзување на втор пар слушалки.

 

Карактеристики:

  • Лесно поврзување
  • LED индикација за напојување и конекција
  • aptX чипсет за супериорен квалитет со длабок бас и чист звук
  • Меморија за 2 уреди
Конекција
3.5mm
Bluetooth
Bluetooth верзија
v3.0
Работен опсег
10 m
Работна фреквенција 2,4 GHz
Излезен напон 5 V-DC
Излезна струја 500 mA
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.