Bluetooth аудио предавател

NE-ATRA11
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Nedis

Bluetooth аудио предавател со оптичка конекција.

2.950 ден
(вклучено ДДВ): 450 ден
На лагер
w

Поврзете го овој аудио предавател на Вашиот аудио систем или телевизор и стримувајте музика безжично на Bluetooth слушалките. Предавателот е опремен со aptX чипсет со ниска латентност. Ова Ви овозможува супериорен квалитет на звук без каснење. Можете да поврзете два пара слушалки во исто време така што сега можете да поканите пријател за играње игри или гледање филмови без да ги вознемирувате соседите.

 

Карактеристики:

  • Лесно поврзување, се поврзува со два уреди
  • LED индикација за напојување и конекција
  • aptX чипсет за супериорен квалитет со длабок бас и чист звук
  • Меморија за 2 уреди
  • Безжичен опсег до 10 метри за слобода во движењето
Конекција
Оптички
Bluetooth
Bluetooth верзија
v3.0
Работен опсег
10 m
Работна фреквенција 2,4 GHz
Излезен напон 5 V-DC
Излезна струја 500 mA
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.