Тример Потенциометар

64W-20K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Код од Произв.: 3296W-203-20K-KT
Повеќе Вртежен Тример Потенциометар, 20 kOhm, 0.5 W, 25 Вртења
65 ден
(вклучено ДДВ): 9,92 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Прецизен хоризонтален тример потенциометар 20KΩ 0,5W.

 

Карактеристики:

  • Димензии: (10x5x10)mm
  • Максимална моќност: 0.5W
  • Толеранција: ±10%
  • Температурен опсег: (-55 +125)°C
  • Број на вртежи: 25
Отпорност 20 KΩ
Максимална моќност 0,5 W
Толеранција 10 %
Димензии (10 x 5 x 10)mm mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.