Тример Потенциометар

64Y-5K
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
Vishay

Повеќе Вртежен Тример Потенциометар,

5 KOhm, 0.5 W, 25 Вртења

74 ден
(вклучено ДДВ): 11,29 ден
Беспл. Испор.
w

Прецизен хоризонтален тример потенциометар, со странично подесување, 5KΩ 0,5W.

 

Карактеристики:

  • Отпорност: 5 KOhm
  • Подесување: странично
  • Димензии: (10x5x10)mm
  • Максимална моќност: 0.5W
  • Толеранција: ±10%
  • Температурен опсег: (-55 +125)°C
  • Број на вртежи: 25
Отпорност 5 KΩ
Максимална моќност 0,5 W
Толеранција 10 %
Димензии 10x5x10 mm
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.