Проекти

Кромберг и Шуберт Македонија

20.11.2019

Систем за мониторинг на квалитет на електрична енергија

Aдиент Аутомотиве Струмица

03.11.2019

Систем за мониторинг на квалитет  и потрошувачка на електрична енергија

Рамстор Малл Скопје

12.01.2018

Систем за мониторинг на потрошувачка на електрична енергија

Energy Management - EnMS

04.02.2014

Системи за следење и управување со потрошувачка на енергија - EnMS.

 

Електричната енергија е едно од најголемите богатства и благодати што му се подарени на човештвото. Таа има силно влијание во вкупната слика за современото живеење, кое постојано е жедно за овој скапоцен, но и ограничен ресурс.

Времето кога енергијата беше евтина е многу зад нас и еден ден за тоа ќе раскажуваат само учебниците по историја. Наспроти трендот на побарувачката на енергија, кој постојано ја подига точката за максимумот нагоре, пристапот до енергија станува сѐ поскап. Затоа е потребен баланс помеѓу овие два апсолутни и неприкосновени фактори, што би се базирал на компромис.

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.