Кристален осцилатор

10.000 HC49
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 

Кварцен кристален осцилатор 10MHz.

70 ден
(вклучено ДДВ): 10,68 ден
Беспл. Испор.
w

Минијатурен кварцен кристал сместен во херметички затворен оклоп, се користи како резонатор во кристалните осцилатори. Најчесто се употребуваат во уреди за широка потрошувачка како што се часовници, радиа, компјутери и мобилни телефони. Кварцните кристали исто така наоѓаат примена во тест и мерна опрема, како што се бројачи, сигнал генератори, и осцилоскопи.

 

Карактеристики:

  • Фреквенција: 10MHz
  • Куќиште: HC49
Фреквенција 10 MHz
Куќиште
HC49
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.