Универзален програматор

LABTOOL-48UXP
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
ADVANTECH
Код од Произв.: LABTOOL-48UXP

Универзален програматор, USB+LPT/48p.

81.017 ден
(вклучено ДДВ): 12.358,53 ден
Беспл. Испор.
w

Интелигентен универзален програматор.

 

Каракеристики:

 • Интерфејс преку USB или паралелен порт
 • Поддршка за 5V и 3.3V чипови, а поддршка и за 1.8V чипови преку соодветен адаптер
 • Брзина на програмирање на Flash чип од 2 секунди по Mbit
 • Нема потреба од користење на адаптер за DIL чипови до 48-пинови
 • 48-пински универзален пин драјвер со ограничување на струјата
 • Универзален адаптер за 44-пински PLCC/ QFP/ TQFP/PSOP и 40/48 TSOP
 • Поддржани OS: Windows 98SE / ME / 2000 / XP / Vista(32bit) / 7(32bit/64bit)
 • Автоматско барање на ID кај EPROM и Flash
 • Генерирање на серии кај мемориски и микропроцесорски чипови
 • Замена на H/L бајтовите во меморискиот бафер
 • Функција за снимање и повикување на проекти
 • Верификација на Vcc со опција за корисничка контрола
 • Автоматска детекција и конверзија на формат на фајловите
 • Кориснички променливи параметри за програмирање
 • Софтверска надоградба преку web

 

Поддржани чипови:

 • Мемории: PROM, EPROM, EEPROM, Flash, Serial PROM, NVRAM
 • Логички: PAL, GAL, CEPAL, PEEL, CDLD, EPLD
 • Други: OTP/Flash микроконтролери


Спецификација:

 • Напојување: (100-240)VAC, auto-switching
 • Потрошувачка: 25W
 • Работна температура: (5 - 45)℃
 • CE & LVD сертифициран
 • Тежина: 1.8kg
Број на пинови
48p
Интерфејс
USB
LPT
Подржани Windows оперативни системи
98 SE
МЕ
2000
XP
Vista
7
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.