Универзален програматор

SUPERPRO M
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
XELTEK

Универзален програматор, USB/48p.

36.658 ден
(вклучено ДДВ): 5.591,9 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

Ултра-брз економичен, универзален програматор со USB2.0 интерфејс.

 

Карактеристики:

 • Поддржува  20.099 чипови од 158 произведители
 • Програмира чипови со Vcc напојување од минимум 1.2V
 • Ултра брзо програмирање
 • Вградени 48 универзални пин-драјвери за поддршка на денешните најкомплексни чипови. Достапни се универзални и независни подножја за многу различни куќишта
 • Програматорот работи во компјутерски (PC) режим. Компјутерот го контролира програматорот преку брз USB2.0 интерфејс за да се програмира чипот
 • Поддржува ISP/ICP програмирање со опционен ISP/ICP адаптер
 • Само алгоритмите за програмирање кои се одобрени од произведителот на чипот обезбедуваат висока сигурност
 • Vcc верификацијата на ±5% и ±10% ја зголемува сигурноста во програмирањето
 • Обезбедува прекуструјна и пренапонска заштита за сигурност на чипот и програматорот
 • Компатибилен со Windows 7 / Vista / XP (32/64-bit)


Ги обезбедува следниве напредни и моќни софтверски функции:

 • Работата на чипот почнува веднаш по влегувањето на чипот во т.н. “Production Mode”
 • Работата со проекти ги поедноставува процесите, како што се: избор на чип, избирање на датотека, поставувања за чипот, опции на програмот и поставување за “batch file” во само еден чекор
 • Заштитата со лозинка обезбедува сигурност за датотеките од проектите и контролата на производството
 • “Batch” командите комбинираат повеќе операции како: програмирање, верификација, сигурност - во една команда по било кој редослед
 • Генераторите на сериски броеви се достапни како стандардни или специфични за купувачот функции
 • “Log” фајлот обезбедува следење на квалитетот на производството
 • CE и RoHS одобрен


Спецификација:

 • Поддржани чипови: EPROM, Paged EPROM, Parallel and Serial EEPROM, FPGA Configuration PROM, FLASH memory (NOR), BPROM, NVRAM, SPLD, CPLD, EPLD, Firmware HUB, Microcontroller, MCU, Standard Logic
 • Пакување: DIP, SDIP, PLCC, JLCC, SOIC, QFP, TQFP, PQFP, VQFP, TSOP, SOP, TSOPII, PSOP, TSSOP, SON, EBGA, FBGA, VFBGA, uBGA, CSP, SCSP
 • PC интерфејс: USB2.0 (High speed)
 • Напојување: AC Адаптер: Влез (90-250)VAC, 50/60Hz; DC Излез: 12V/2A
 • Димензии на програматорот: (178x130x40)mm (ДxШxВ); Тежина: 0.8kg
 • Димензии на пакувањето: (320x300x85)mm (ДxШxВ); Тежина: 1.8kg


Комплетот содржи:

 • SuperPro M програматор со DIP48 адаптер
 • AC адаптер за напојување
 • CD со софтвер
 • USB кабелБрз пребарувач за најсоодветниот програматор за вашата компонента.

 

Број на поддржани чипови 20.099 +
Број на поддржани производители 158 +
Број на пинови
48p
Интерфејс
USB
Вграден процесор ARM7 RISC MCU
Подржани Windows оперативни системи
XP
Vista
7
Дополнителна Опрема

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.