Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 4 од 31
ME-ADD CURR. CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1396
Current Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Струја
1.283 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD DAC CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-950
DAC Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 12-Bit Дигитален во Аналоген Конвертор
962 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-DAC BOARD
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-80
DAC Плочка, Додаток за Развојна Плочка, MCP4921, 12-Bit DAC
962 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD DALI CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1297
DALI Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Дигитален Адресабилен Интерфејс за Осветлување
1.336 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2047
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2047
DC MOTOR 3 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Драјвер за DC Мотор
1.015 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD MOTOR CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1526
DC MOTOR Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, H-Bridge мотор драјвер
962 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD DHT22 CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1798
DHT22 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сензор за Температура и Влажност
1.283 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD STM32F4SH
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1481
Екстензија за STM32F4 Discovery Плочка, 4 mikroBUS Подножја
1.550 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
MIKROE-2561
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2561
Earthquake Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сеизмички Сензор
3.688 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EADCB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-340
EasyADC Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 4 Канали, 12-Bit Аналоген во Дигитален Конвертор
1.442 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EBB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-435
EasyBee3 Плочка, Додаток за Развојна Плочка, MRF24J40MA
1.550 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EASYBUZZ
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-478
EasyBuzz Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Piezo Звучник
160 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-EASY PIC8
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-3614

Развоен систем за PIC микроконтролери,

PIC18F47K42 MCU.

14.380 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD ETB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-260
EasyTEST Плочка, Додаток за Развојна Плочка, IDC10 Конектор
321 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EASY WIFI
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-574
EasyWiFi Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ZG2100M
1.015 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MINI-32 Board mk
plavi artikli_mkd_mk_den
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Raspberry PI 4mk
mikrobitMK
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.