Развојни Системи

Производи на страна:
Страна 5 од 31
MIKROE-2455
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2455
ECG Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Мерење на Електричната Активност на Срцето
2.084 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-EEPROM BOARD
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-88
EEPROM Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сериски 8K EEPROM 24C08WP
428 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD ETH CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-971
ETH Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Ethernet Комуникација
1.283 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD KETH
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1134
Ethernet Кабел, RJ45 Машки Конектори, 1m
240 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-SERIAL ETHER
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-124
Ethernet Плочка, Додаток за Развојна Плочка, ENC28J60, 28-пински, 10BASE-T
1.598 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD EXP.4 CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1910
EXPAND 4 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 8-Bit Шифт Регистар
748 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD EXP CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-951
Expand Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, 16-bit I/O Експандер
641 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
DM160228
Брзо инфо
(0)
Explorer 8 Развојна Плочка, 8-Битни PIC Микроконтролери
5.750 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ESP8266 FEATHER
Брзо инфо
(0)

Развојна плочка Feather HUZZAH, ESP8266.

1.787 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD FIB.5V CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1940
Fiber Opt Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Фибер-Оптичка Комуникација
1.817 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-FRDM-KL25Z
Брзо инфо
(0)

FRDM-KL25Z Развојна Плочка, Kinetis

1.650 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
NXP-FRDM-KW41Z
Брзо инфо
(0)

FRDM-KW41Z Развојна Плочка, Kinetis

9.450 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-1421
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1421

FTDI Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка

1.624 ден
Повеќе
Б.Исп.одЛагер
w
ME-ADD GNSS3 CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1895
GNSS3 Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, GNSS Модул
2.084 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-1032
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1032
GPS Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, GPS Модул
2.619 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MINI-32 Board mk
plavi artikli_mkd_mk_den
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Raspberry PI 4mk
mikrobitMK
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.