Air Quality Click Плочка

ME-ADD AIR CL.
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1630
Air Quality Click Плочка, Додаток за Развојна Плочка, Сензор за Детектирање гасови
882 ден
(вклучено ДДВ): 42 ден
Б.Исп.одЛагер
w

Air quality click носи MQ-135 сензор за детекција на отровни гасови кои го влошуваат квалитетот на воздухот во домовите и канцелариите. Осетливиот слој од сензорот е изработен од калај диоксид (SnO2), кој има мала проводност во чист воздух. Проводноста се зголемува пропорционално со загадувањето на воздухот. Сензорот реагира на амонијак (NH3), азотни оксиди (NOx), бензен, чад, CO2 и други опасни гасови. За калибрација на сензорот во околината во која ќе го употребувате, Air quality click има мал потенциометар кој овозможува да ја нагодите оптоварувачката отпорност на сензорското коло. Air quality click комуницира со крајната плочка преку AN (OUT) mikroBUS™ линијата. Дизајнирана е да работи само на напојување од 5V.

Изведба
mikroBUS™ (Click Boards)
Работен Напон
5V
Категорија
Мерење, Конвертори
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.