Развојни алатки и Програматори

Производи на страна:
Страна 1 од 25
MIKROE-2073
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2073

Дополнителна плочка -

10DOF click.

2.619 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD P3.3-5VRB
Брзо инфо
(3)
Код од Произв.: MIKROE-491

Напонски конвертор од 3.3V во 5V.

955 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD 3D MOTION
Брзо инфо
(1)
Код од Произв.: MIKROE-1877

mikroBUS™ плочка со MM7150 9-оскен модул за движење.

3.153 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD 4-20mA RC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1387

Дополнителна плочка со која може да додадете 4-20mA стандардизиран индустриски комуникациски протокол на вашиот дизајн.

1.390 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD 4-20mA TC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1296

Дополнителна плочка со која може да додадете 4-20mA стандардизиран индустриски комуникациски протокол на вашиот дизајн.

1.390 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD 4x4 KEY
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1889

mikroBUS™ плочка со тастатура од 16 тастери.

529 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MIKROE-2350
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2350

868MHz гумирана антена,

со SMA конектор под агол.

414 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD 8x8 GC
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1306

Дополнителна плочка за додавање на 8x8 зелена LED дисплеј матрица во вашиот дизајн.

802 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD 9DOF CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1996

MikroBUS плочка со LSM9DSI 9-оскен сензор од ST.

954 ден
Повеќе
Нема лагер (прашајте не за рокот на испорака)
w
ME-ADD ACCSB
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-473

Комплетна алатка (акцелерометар) за мерење на статичко и динамичко забрзување по 3-оски.

956 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MIKROE-2690
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2690

Дополнителна плочка,

ADC, DAC конвертор click.

1.390 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD ADC CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-922

Дополнителна плочка со MCP3204 4-канален 12-битен ADC.

1.283 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
ME-ADD AIR CL.
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1630

MikroBUS плочка со MQ-135 сензор за детекција на гасови кои го влошуваат квалитетот на воздухот.

882 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
ME-ADD ALTIT. CL
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-1489

Дополнителна плочка со MPL3115A2 сензор кој овозможува мерење на притисок, надморска височина, температура.

775 ден
Повеќе
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w
MIKROE-2377
Брзо инфо
(0)
Код од Произв.: MIKROE-2377

Дополнителна Ammeter Click плочка

која може да ја додадете на embedded уред.

1.283 ден
Повеќе
Беспл. Испор.
w
MINI-32 Board mk
plavi artikli_mkd_mk_den
ME-ADD uMMB-PIC3 мк
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2019 Loging Electronics. All rights reserved.