Програматор mikroProg™

ME-ADD MPRPR
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-764
Програматор mikroProg™, Поддржува PIC, Хардверски In-Circuit Debugger
5.291 ден
(вклучено ДДВ): 251,95 ден
Беспл. Испор.
w

mikroProg™ е брз USB 2.0 програматор со mikroICD™ хардверски In-Circuit Debugger. Интелигентното проектирање на mikroProg овозможува подршка за PIC10®, PIC12®, PIC16®, PIC18®, dsPIC30/33®, PIC24® и PIC32® микроконтролерите со еден единствен програматор!
Подржува повеќе од 570 микроконтролери од Microchip. Извонредните перформанси, лесното ракување и елегантниот дизајн се негови врвни карактеристики.


Карактеристики:

  • Побрзо програмирање - Нова и подобрена технологија на програмирање
  • SingleClick™ дебагирање - Дебагирање на хардверско ниво со mikroProg™
  • Еден firmware за сите микроконтролери - овозможува поддршка за сите генерации
  • Напојување за финалната плочка - Можност за генерирање на било кој напон (1.8–5)V
  • Компатибилност со PICFlash - Задржан е распоредот на пиновите на кој сте навикнати
  • Нема да го извадите кабелот - Може да го виткате кабелот како што сакате
Архитектура
PIC
dsPIC
PIC32
Категорија
Програматори
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.