Развоен Систем

ME-EASY PIC7
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-798
Развоен Систем за PIC, PIC18F45K22, 370+ PIC MCU's
7.963 ден
(вклучено ДДВ): 379,19 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

EasyPICv7 е седмата генерација на најпопуларниот PIC развоен систем.

Тој е изграден врз база на акумулираното знаење во претходните години, а исто така е “state-of-the-art” во дизајн, функционалност и квалитет. Обожуван е кај почетниците, кај хобистите и кај професионалците, но исто така се употребува и во илјадници едукациски и развојни центри. Плочката доаѓа во комплет со PIC18F45K22 микроконтролер.

Најважната работа кај EasyPICv7 е неговата одлична конективност. Благодарение на четирите различни конектори за секој порт, може да приклучувате било какви додатоци, сензори и други електронски кола, полесно од кога и да било до сега. Моќниот интегриран “mikroProg” програматор и “In-Circuit debugger” можат да програмираат и дебагираат над 250 микроконтролери. Со сигурност ќе ви треба, независно дали сте почетник или професионалец!

EasyPICv7 е една од малкуте развојни плочки која ги подржува двата типа - 3.3V и 5V микроконтролери. Оваа опција значително го зголемува бројот на подржани микроконтролери. Ова е исто како да имате две плочки наместо една! Вградени се и mikroBUS конекторите. Доволно е само да ја приклучите вашата mikroBUS плочка и системот е веќе спремен за работа. Овде се собрани сите корисни пинови кои се потребни при развој и се склопени во еден “pinout” стандард, кој ќе ви овозможи задоволство при користењето.

Архитектура
PIC
Процесор
PIC18F45K22
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
Развојни Плочки
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.