GPS Плочка

ME-ADD SMGPS B
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1381
GPS Плочка, Додаток за Развојна Плочка, LEA-6S
2.651 ден
(вклучено ДДВ): 126,24 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

SmartGPS Board претставува компактно решение за додавање на GPS функционалност на вашиот уред. На плочката се наоѓа популарниот ublox LEA-6S модул, коло за напојување, USB конектор и конектор за антена, литиумска батерија за чување на податоците како и IDC10 хедер за конекција со основната плоча. Плочката има DIP прекинувачи за флексибилен избор на комуникациските линии со различни развојни системи. Комуникацијата се остварува користејќи UART или USB интерфејс. Оваа плочка може да се користи со микроконтролер, или пак податоците може да се превземат користејќи PC апликација преку USB. Сите комуникациски линии може да функционираат со 3.3V или 5V логика.

 

Апликации:

Лесно прибирање на GPS податоци со минимални нагодувања и со голема флексибилност. Плочката има интегрирано еден од најпопуларните LEA модули на пазарот.

 

Карактеристики:

  • Забрзана аквизиција на слаби сигнали
  • Откако ќе се најдат, сателитите се менаџираат со оптимизиран систем за следење
  • Симултано следење до 16 сателити додека се бараат нови
  • Високо ниво на имуност кон "jamming"
  • Плочката е дизајнирана за употреба со 3.3V или 5V напојување. Користете го "Supply Select" џамперот за селекција на напонското ниво на комуникациските линии и напојувањето
  • Поддржува активни и пасивни антени
  • Доаѓа со литиумска батерија
  • Флексибилна селекција на пиновите користејќи ги интегрираните DIP прекинувачи
Изведба
IDC10
Работен Напон
5V
3.3V
Категорија
GSM/GPRS/GPS
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.