USB UART Плочка

ME-ADD UUB2
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-549
USB UART Плочка, USB во Сериски UARТ Конвертор, MCP2200
481 ден
(вклучено ДДВ): 22,9 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

USB UART 2 Board содржи интегриран USB во сериски UART конвертор MCP2200 кој овозможува USB конекција за уреди кои имаат UART интерфејс. Со интегрирани USB терминациски отпорници, оваа плочка го намалува бројот на надворешни компоненти во вашиот прототип.

Апликации:
USB UART 2 Board се користи во RS232 комуникација со модеми, принтери, PC апликации, и многу други уреди кои користат UART комуникациски протокол.

 

Карактеристики:

  • Интегрирана USB поддршка со MCP2200
  • MCP2200 има стандарден 8-битен I/O порт кој може да се конфугурира
  • Лемни места за сите достапни пинови
  • Плочката работи само на напојување од 5V
  • Мали димензии, компактен дизајн
  • USB-UART решение за достапна цена
  • Користете ги UART уредите и кога само USB портите ви се достапни
Изведба
PROTO
Работен Напон
5V
Категорија
Комуникација
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.