ConnectEVE Графички Контролер

ME-ADD CON.EVE
Print this pageseparatorSmaller textspacertextp
 
MIKROELEKTRONIKA
Код од Произв.: MIKROE-1429
ConnectEVE Графички Контролер, 4.3”
3.688 ден
(вклучено ДДВ): 175,62 ден
Се очекува (внесете го во кошничка да видите за колку денови)
w

ConnectEVE овозможува брза и визуелно неверојатна графика дури и со 8-битни микроконтролери со мала Flash и RAM меморија. Нејзиниот state-of-the-art FT800 графички контролер интегрира дисплеј, аудио и допир на еден единствен чип кој има мала цена и е лесен за користење.

FT800/EVE има едноставен SPI интерфејс со подршка за прекин (interrupt) и моно аудио излез. Интегрираните IDC10 и 1x10 хедери се користат за да ја поврзете оваа плочка на вашите развојни системи или пак на краен дизајн/производ.

 

Интегриран FT800/EVE - Embedded Video Engine

Со 3 во 1 функционалност вклучувајќи дисплеј, аудио и операции за допир, FT800 графичкиот контролер овозможува исклучителни перформанси.

 

Графика со 5 ѕвезди - Направете воодушевувачки GUI

Дванаесет компоненти (widgets) оригинално поддржани од FT800 чипот, подршка за транспарентен дизајн, anti-aliasing и други функции кои ќе направат вашиот дизајн да блеска.

 

Голем 4.3" дисплеј на допир - Управувајте TFT дисплеи дури и со 8-битни MCU

Сега дури и 8-битните микроконтролери можат да управуваат GUI уреди без да се грижите за перформансите. FT800 многу лесно се справува со 4.3” дисплејот на допир со 480x272px резолуција.

 

Едноставна интеграција - Лесно за поврзување и користење

Еден IDC10 хедер е се што треба за да додадете дисплеј на вашиот постоечки уред. Отвори за монтажа се обезбедени на секој агол за да се поедностави монтажата.

Изведба
IDC10
PROTO
Работен Напон
3.3V
Категорија
Дисплеи и додатоци
Дополнителна Опрема
Коментари (0) Напишете коментар

Слични производи
Фокус кон купувачот Сакаме да се осигурaме дека корисникот е во центарот на вниманието.   Бесплатна техничка поддршкаАко нешто тргне наопаку, ние сме тука, подготвени да Ви помогнеме!   Најширок избор Преглед на сите брендови, вклучувајќи Fluke, Mikroelektronika, Knipex, Logitech...   Погодност Флексибилни опции, вклучувајќи го превозот до домот при испорака.

 

 

За нас

 

Производи
Мултимедија Електронски Компоненти Мерна опрема
Политики 

 

Електронски билтен 
Бидете информирани за новитети и добивајте купони за попусти!
© 2013-2020 Loging Electronics. All rights reserved.